Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


„Работам како свадбен фотограф и ова се најголемите грешки што ги прават младоженците“

Од „Што ќе каже свекрвата“ и „Леле сѐ мора да биде совршено и под конец“ многу парови се разочарани од својот свадбен ден и не уживаат во него.

rabotam-kako-svadben-fotograf-i-ova-se-najgolemite-greshki-shto-gi-pravat-mladozhencite-01.jpg

Камерон Девер за магазинот Insider открива дека 8 години работи како свадбен фотограф и дека во текот на целиот период гледа како младоженците на денот на свадбата ги повторуваат истите грешки.

Најголемите грешки кои паровите ги прават на свадбата:

- Закажуваат сѐ до минута и се во константен стрес и трка со времето, немаат време да дишат, да се забавуваат и да уживаат.

- Штедат пари на добар фотограф и снимател, а забораваат дека тој ден е еден од најважните во животот и дека многупати ќе се навраќаат на фотографиите и видеата од него.

rabotam-kako-svadben-fotograf-i-ova-se-najgolemite-greshki-shto-gi-pravat-mladozhencite-02.jpg

- Не се подготвуваат психички дека нешто нема да биде во ред, очекуваат совршенство и на крајот се нервозни и разочарани поради банални работи.

- Забораваат дека свадбата всушност е за нив и дека најважно е како тие ќе си поминат, а не другите, односно забораваат дека тоа е денот кога се слави нивната љубов.

С. С. | Црнобело / фото: Depositphotos

Би можело да ве интересира:

8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
Свадбен фотограф споделува најуникатните идеи и совети за свадба – не мора да има торта, не следете ... Пречекајте ги гостите на забавен начин, заменете ја свадбената торта со омиленио...
Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg