11 фото докази дека свадбата може да ви биде бајковита и без да потрошите цело богатство

„Сама си направив торта и колачи за свадба. Беше многу стресно, но вредеше секоја секунда!“ - луѓе споделуваат како на креативен и уникатен начин си ја направиле свадбата од соништата, без да потрошат богатство. 

11-foto-dokazi-deka-svadbata-mozhe-da-vi-bide-bajkovita-i-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-01.jpg

Многу парови сонуваат за бајковита свадба, a за големиот ден посакуваат да го имаат најдоброто, без да штедат.

Сепак, кога ќе дојде на ред вистинското планирање, многумина сфаќаат дека од некои задоволства и луксузи ќе мора да скратат со цел да не дадат цело богатство.

Но, не очајувајте. Магијата не секогаш е во скапите и луксузни нешта, туку и во емоцијата, креативноста и уникатноста.

Старата венчаница на вашата мајка или баба може да биде ваша, искористете ја својата креативност за сами да декорирате, или пак сами да си го направите бидермаерот – зошто да не?

Луѓе на Редит споделуваат свои искуства кои се доказ дека свадбата може да биде како од бајките и без да се потроши богатство.

„Мајка ми почина од рак пред 4 години, а јас бев решена дека сакам да го носам нејзиниот невестински фустан. Најдов човек што е искусен во редизајнирање на стара облека. Мајка ми била помала од мене, плус сакав малку стилски да ја изменам. Резултатот е неверојатен.“

11-foto-dokazi-deka-svadbata-mozhe-da-vi-bide-bajkovita-i-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-02.jpg

11-foto-dokazi-deka-svadbata-mozhe-da-vi-bide-bajkovita-i-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-03.jpg

„Со помош на направи сам проект, сама си ја декорирав свадбената маса и излезе како од моите соништа“

11-foto-dokazi-deka-svadbata-mozhe-da-vi-bide-bajkovita-i-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-05.jpg

„3 месеци пред свадбата решив да научам да везам и сама си ги направив невестинските чевли“

11-foto-dokazi-deka-svadbata-mozhe-da-vi-bide-bajkovita-i-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-04.jpg

„Илустратор сум и сакав јас да си ги направам поканите. Големи фанови сме на Спајдермен“

11-foto-dokazi-deka-svadbata-mozhe-da-vi-bide-bajkovita-i-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-06.jpg

„Прв проект сработен од мене – рамки со ознаки за број на маса со свежи цвеќиња“

11-foto-dokazi-deka-svadbata-mozhe-da-vi-bide-bajkovita-i-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-07.jpg

„Сама си го направив бидермаерот. Не се двоумете, направете си и вие!“

11-foto-dokazi-deka-svadbata-mozhe-da-vi-bide-bajkovita-i-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-08.jpg

Уште 5 искуства на следната страна...Би можело да ве интересира:

Водич за идни невести: Сè што ви е потребно за да организирате свадба за 1 месец Време е за вашата свадба од соништата? Но, дали ќе стигнам да подготвам се за ед...
35 фризури за свадба за невести кои немаат идеја (фото) Фризурата за свадба е од големо значење за секоја невеста – како се замислувате ...
Девојка ја прекроила венчаницата која на свадба ја носеле мајка ѝ и баба ѝ - ја расплака баба си (ви... Баба ѝ и мајка ѝ го носеле овој фустан на нивната свадба, а Британи сега го носи...
Луксузна ромска свадба одржана во Виена: Сватовите ја купија невестата за огромна сума пари Невестата била купена за неколку десетици илјади евра, а гостите не се штеделе н...
5.000 гости, 10-дневна прослава: Како изгледа свадбата на синот на најбогатиот султан на светот? На главната забава биле поканети 5.000 гости, а со сите церемонии, свадбата ќе т...
Необични свадбени и брачни обичаи од Србија: Сопругот се преправа дека е „бремен“, свекрвата танцува... Маж глуми трудница, свекрвата танцува на поткровјето... Ова се само дел од обича...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg