Лимонада за косата, кечап за сјај: Едноставни трикови со кои ѕвездите секогаш изгледаат совршено

Суки Вотерхаус ја плакне косата со лимонада, а Џенифер Лопез користи спреј од 10 евра за блескава кожа. Со кои трикови за убавина светските ѕвезди постигнуваат совршен изглед?

limonada-za-kosata-kechap-za-sjaj-ednostavni-trikovi-so-koi-dzvezdite-sekogash-izgledaat-sovrsheno-01.jpg

Секоја жена има свои уникатни методи со кои се негува. Тоа може да бидат обични кремови, домашни маски или скапи препарати. Слична рутина имаат и познатите светски дами. Голем дел од нив користат производи кои се лесно достапни и не се многу скапи.

Кои се 9-те едноставни трикови на ѕвездите за секогаш да изгледаат совршено?

Џенифер Лопез - Спреј за блескава кожа од 10 евра

Џенифер Лопез е позната по својата прекрасна, блескава кожа, а за да го постигне тој ефект, таа користи спреј со заштитен фактор од познат норвешки бренд, кој чини околу 10 евра.

limonada-za-kosata-kechap-za-sjaj-ednostavni-trikovi-so-koi-dzvezdite-sekogash-izgledaat-sovrsheno-04.jpg

Марго Роби - Со четка за заби нанесува пудра на лицето

Една од најубавите жени на светот, Марго Роби, користи четка за заби за да ја нанесе пудрата на лицето.

Со четкичката таа нанесува дел од пудрата и на коренот за да создаде мазна транзиција меѓу челото и коренот на косата.

limonada-za-kosata-kechap-za-sjaj-ednostavni-trikovi-so-koi-dzvezdite-sekogash-izgledaat-sovrsheno-02.jpg

Џесика Алба - Совршена кожа околу очите

Џесика Алба е позната по тоа што секогаш има природна и деликатна шминка. Таа неодамна ја откри и тајната со која ги крие темните кругови од под очите.

Џесика најпрво ја хидрира кожата околу очите, а потоа нанесува шминка.

Таа прво става коректор кој е во иста нијанса со нејзината боја на кожата под внатрешниот агол на окото, а потоа нанесува коректор во посветла нијанса под надворешниот агол на окото. На крајот го сенчи окото со четкичка.

limonada-za-kosata-kechap-za-sjaj-ednostavni-trikovi-so-koi-dzvezdite-sekogash-izgledaat-sovrsheno-07.jpg

Кејт Хадсон - Моливче за веѓи

Актерката признава дека има чудна техника за боење на веѓите, но дека тие секогаш ѝ делуваат совршени по ова.

Кејт става две точки на веѓите во близина на носот (на двете веѓи по една точка), а потоа поминува со моливчето над веѓите. На крајот, ги влажни прстите и со нив ја размачкува бојата.

limonada-za-kosata-kechap-za-sjaj-ednostavni-trikovi-so-koi-dzvezdite-sekogash-izgledaat-sovrsheno-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Зошто косата ви се мрси често и како да се справите со овој проблем? Постојат многу причини за често мрсење на косата – од неправилно миење, до хормо...
Природни продукти кои ќе ви помогнат да се справите со акните (а веќе ги имате дома) Алое вера, краставица - постојат природни намирници кои можат да ви помогнат во ...
Зошто наесен ви паѓа повеќе коса + како да го поттикнете нејзиниот раст? Иако не е позната точната причина, на многу луѓе наесен им паѓа повеќе коса. Иак...
Идеи за фризури со кои ќе ја скриете мрсната коса (ако немате време да ја миете) Опавче со повеќе стегачи, елегантна пунџа, плетенки - постојат многу фризури кои...
Ниту Џеј Ло не е имуна на подбрадок – го откри трикот со кој таа го прикрива со шминка (видео) Џенифер Лопез важи за една од најубавите жени на светот, но признава дека како и...
Како да ја искористите тиквата во рутината за убавина + кои се здравствените придобивки? Пилинг за тело, маска за мрсна кожа, но и маска за педикир - за што сè можете да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg