Елена Стојановска за стилот и убавината: „Не внимавам на исхраната, од вежбање се откажувам по 2-3 недели“

„Не е за фалење, ама долго време немав никаква рутина за лицето, безгрижно се сончав, но многу бев дисциплинирана во поглед на шминката. Никогаш не одев на спиење без да ја исчистам. Сега кога имам зрела кожа, повремено правам третмани за нега. Имам дневна и ноќна рутина, која опфаќа хидратација на лицето, пептиди и детално чистење, посебно навечер“, ни откри водителката Елена Стојановска Јанковска.

elena-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-ne-vnimavam-na-ishranata-sekogash-koga-kje-pochnam-da-vezhbam-se-otkazhuvam-po-2-3-nedeli-09.jpg

За многумина Елена Стојановска Јанковска (43) е најубавата македонска водителка.

Со својот мил лик, прекрасната насмевка и шарм, Елена ги плени гледачите на утринската емисија „Ја сакам Македонија“, каде што не е само водител, туку и уредник, а ја уредува и утринска програма во ТВ Сител.

elena-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-ne-vnimavam-na-ishranata-sekogash-koga-kje-pochnam-da-vezhbam-se-otkazhuvam-po-2-3-nedeli-16.jpg

За својот стил на облекување, но и за тоа како ја одржува линијата иако е мајка, и како се негува, Елена ни раскажа во разговорот за CRNOBELO.com.

Стил на облекување

„Мојот стил на облекување го опишувам како романтичен. Тоа е така затоа што и во најспортската комбинација наоѓам простор за некој накит, украс за коса, што и да е...

Сакам нежни, пастелни тонови, а кога изборот е на црна боја, сигурна сум дека би вметнала и некоја тантела и слично.

Токму затоа вистинскиот збор е – романтичен. 

elena-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-ne-vnimavam-na-ishranata-sekogash-koga-kje-pochnam-da-vezhbam-se-otkazhuvam-po-2-3-nedeli-15.jpg

Купувам сè, но не се врзувам, да речеме, за сто варијанти на фармерки или кошули во сите бои.

Се сметам себеси за многу практична личност и секогаш го купувам само тоа што ми треба.

Во Македонија има веќе многу брендови кои ги има и во светот, па затоа и гардеробата и чевлите ги купувам кај нас.

elena-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-ne-vnimavam-na-ishranata-sekogash-koga-kje-pochnam-da-vezhbam-se-otkazhuvam-po-2-3-nedeli-19.jpg

А кога сум надвор од земјата знам да се почестам со некое убаво парче гардероба кое сум го посакувала, а не ми било достапно.

Инаку, кога патувам се придржувам до она 'Сè свое со себе си носам'.

Па, така, иако сум практично спакувана имам сè што ми е потребно.

elena-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-ne-vnimavam-na-ishranata-sekogash-koga-kje-pochnam-da-vezhbam-se-otkazhuvam-po-2-3-nedeli-03.jpg

Од работи што никогаш не би ги носела се парчиња кои не ми прилегаат убаво или во кои не ми е комфорно.

Низ годините сум соработувала со многу стилисти и можеби поради професионалност секогаш сум го почитувала нивниот збор, а за среќа и ми се допаѓале комбинациите што ми ги нуделе (помалку или повеќе).

Но, сега со годините, веќе не би можела да бидам некоја жртва на модните трендови“.

elena-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-ne-vnimavam-na-ishranata-sekogash-koga-kje-pochnam-da-vezhbam-se-otkazhuvam-po-2-3-nedeli-05.jpg

Нега на лицето

„Не е за фалење ама долго време немав никаква рутина, безгрижно се сончав, но многу бев дисциплинирана во поглед на шминката.

Никогаш не одев на спиење без да ја исчистам.

Сега кога веќе имам зрела кожа, одам и на дерматолог, повремено правам третмани за нега.

elena-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-ne-vnimavam-na-ishranata-sekogash-koga-kje-pochnam-da-vezhbam-se-otkazhuvam-po-2-3-nedeli-18.jpg

А, за рутината се обратив кај докторка која ја запознав преку Инстаграм.

Имам дневна и ноќна рутина, која опфаќа хидратација на лицето, пептиди и детално чистење, посебно навечер при отстранување на шминката“.

elena-stojanovska-za-stilot-i-ubavinata-ne-vnimavam-na-ishranata-sekogash-koga-kje-pochnam-da-vezhbam-se-otkazhuvam-po-2-3-nedeli-04.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Фото-докази: Како нагласените усни или очи целосно го менуваат ликот? Скарлет Јохансон, Ирина Шајк и Ева Лонгорија се дел од познатите дами кои изглед...
Природни продукти кои ќе ви помогнат да се справите со акните (а веќе ги имате дома) Алое вера, краставица - постојат природни намирници кои можат да ви помогнат во ...
Како да ја искористите тиквата во рутината за убавина + кои се здравствените придобивки? Пилинг за тело, маска за мрсна кожа, но и маска за педикир - за што сè можете да...
Нагласени очи, многу руменило: Шминката од 1990-тите повторно станува хит (фото) Ако ви се допаѓа впечатливата шминка од 90-тите години на минатиот век, имаме до...
Јога за лице: 3 вежби со кои ќе ги намалите брчките Во нашата потрага по младешки изглед, сите сме пробале различни третмани за убав...
Лимонада за косата, кечап за сјај: Едноставни трикови со кои ѕвездите секогаш изгледаат совршено Суки Вотерхаус ја плакне косата со лимонада, а Џенифер Лопез користи спреј од 10...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg