За 5 минути со фризура како од салон: Трик за брзо виткање на косата во брановидни кадрици

Косата можете да ја навиткате за само неколку минути со помош на овој трик, без да мора тоа да го правите прамен по прамен, ниту пак да користите фигаро или пегла – потребен ви е само добар фен и алуминиумска фолија.

za-5-minuti-so-frizura-kako-od-salon-trik-za-brzo-vitkanje-na-kosata-vo-branovidni-kadrici-01.jpg

Брановидните кадрици се секогаш хит, а можете да ги добиете за само неколку минути без да мора со часови да ја виткате косата прамен по прамен или пак да спиете со виклери.

На Инстаграм се споделува кратко видео со брз трик за брановидна фризура, како од салон, а сѐ што ви треба за да го постигнете посакуваниот ефект е само добар фен и парче алуминиумска фолија.

Овој трик ќе ви се најде особено во деновите кога брзате и немате премногу време за средување, или пак сте заминале некаде на патување, а со себе не ги носите сите потребни препарати и апарати.

Се што треба да направите е да го соберете долниот дел од косата и да го извиткате, па потоа да го обложите со алуминиумска фолија.

za-5-minuti-so-frizura-kako-od-salon-trik-za-brzo-vitkanje-na-kosata-vo-branovidni-kadrici-02.jpg

Земате фен и со него ја затоплувате алуминиумската фолија неколку минути, додека да се вжешти, а потоа само со крпа ја повлекувате надолу.

za-5-minuti-so-frizura-kako-od-salon-trik-za-brzo-vitkanje-na-kosata-vo-branovidni-kadrici-03.jpg

Ефектот е видлив веднаш штом ќе ја отстраните фолијата.

za-5-minuti-so-frizura-kako-od-salon-trik-za-brzo-vitkanje-na-kosata-vo-branovidni-kadrici-04.jpg

Погледнете го видеото:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто косата ви се мрси често и како да се справите со овој проблем? Постојат многу причини за често мрсење на косата – од неправилно миење, до хормо...
Зошто наесен ви паѓа повеќе коса + како да го поттикнете нејзиниот раст? Иако не е позната точната причина, на многу луѓе наесен им паѓа повеќе коса. Иак...
Лимонада за косата, кечап за сјај: Едноставни трикови со кои ѕвездите секогаш изгледаат совршено Суки Вотерхаус ја плакне косата со лимонада, а Џенифер Лопез користи спреј од 10...
Природни продукти кои ќе ви помогнат да се справите со акните (а веќе ги имате дома) Алое вера, краставица - постојат природни намирници кои можат да ви помогнат во ...
Сите нијанси на жолто - Идеи за пролетен маникир Металик или мат, нежна како банана или силно жолта... Која нијанса и стил се ваш...
Идеи за фризури со кои ќе ја скриете мрсната коса (ако немате време да ја миете) Опавче со повеќе стегачи, елегантна пунџа, плетенки - постојат многу фризури кои...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg