Направете сами: 5 интересни и лесни фризури

Ако не сакате постојано да бидете еднолични, исти и досадни, време е да промените нешто кај себе. Косата е најлесна за трансформација. Зошто секој ден да излегувате само со исчешлана, пуштена коса или собрана во опавче?

napravete-sami-5-interesni-i-lesni-frizuri-01

Дури и ако не сте многу вешти со рацете, овие неколку туторијали ќе ви помогнат сами да направите 5 различни фризури.

1. Панк плетенка во опавче

Од средината на горниот дел од главата почнете да ја плетете косата до средината, соберете ја со остатокот и врзете ја во опавче.

napravete-sami-5-interesni-i-lesni-frizuri-1


2. Бушава плетенка рибина коска

На едната страна лабаво врзете ја косата во опавче, сплетете го во плетенка  - рибина коска и расчепкајте ја за да не изгледа стегнато.

napravete-sami-5-interesni-i-lesni-frizuri-2


3. Долгата коса скратете ја со крупни локни

Навиткајте ја целата коса во локни и прицврстете ја со шноли. Откако ќе отстои, пуштете ја и врвовите врзете ги со ластиче. Подвиткајте ги навнатре за да ви изгледа како боб фризура.

napravete-sami-5-interesni-i-lesni-frizuri-3


4. Странична плетенка во пунџа

Плетете внатрешна плетенка дијагонално од  горе надолу и замотајте ја во пунџа на вратот.

napravete-sami-5-interesni-i-lesni-frizuri-4


5. Пин-ап фризура

Врзете ја во висок кок и прамен по прамен навиткајте ја во развлечени локни, шишките виткајте ги навнатре и врзете марама во вид на венче.

napravete-sami-5-interesni-i-lesni-frizuri-5

Би можело да ве интересира:

14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
Моден трик: Како да направите „лажни шишки“ без да ја кратите косата? (видео) Сезонава во мода се долгите „завеса“ шишки, а еве еден одличен трик како да биде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg