Неочекувано: Мажите го открија најзаводливиот дел од женското тело

Последните спроведени истражувања докажаа дека кога се работи за женската привлечност, и двата пола делат многу слични мислења.

neocekuvano-mazite-go-otkrija-najzavodliviot-del-od-zenskoto-telo-01.jpg

Општо познато е дека за вкусовите не се зборува, но последните истражувања покажаа дека цели 82% од мажите за најнеодолив дел од женската појава ја сметаат фризурата.

Иако не постои маж кој може да одолее на бујното деколте, совршените нозе и прекрасната насмевка, зачудувачки е што огромен процент од мажите ја одбраа токму косата како пресуден фактор на женската заводливост.

- 74% од мажите се привлечени само заради косата на жената.

- 44% од мажите прво што забележуваат на жената е косата и тоа пред нозете, облеката и шминката.

- 82% од мажите сметаат дека секси фризурата е клучен елемент за женската заводливост.

- 60% од мажите признале дека попрво ќе излезат со жена која има убава коса, отколку со онаа која има бујно деколте.

- 78% од мажите признале дека сјајната, здравата и косата која прекрасно мириса ги возбудува многу повеќе од било што друго.

Затоа девојки, посетете фризер што поскоро и грижете се за тоа каква фризура имате, наместо колку кожа да откриете.

Би можело да ве интересира:

Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
7 трикови со кои косата ќе ви изгледа како да сте тазе излезени од фризер Тазе фенираната или испегланата коса е желба на секоја жена и нема нешто поубаво...
Моден трик: Како да направите „лажни шишки“ без да ја кратите косата? (видео) Сезонава во мода се долгите „завеса“ шишки, а еве еден одличен трик како да биде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg