Фризура за секоја пригода: Репчето на Блејк Лајвли (видео)

Кога Блејк ја прошета оваа фризура која по малку наликува на детско коњско опавче, одеднаш стана планетарно популарна.

frizura-za-sekoja-prigoda-repceto-na-blake-lively-video-01.jpg

Блејк покажа како едноставната фризура може да биде соодветна за формални појавувања, со елеганта тоалета и скап накит.

Потребно е да бидете малку креативни и вешти за од вашето обично репче да направите ефектни „балончиња“.

За почеток косата треба да ви е стегната и фатена во високо репче, а потоа замотајте еден прамен околу ластичето за да го сокриете.

Потоа, следете ја оваа постапка:

frizura-za-sekoja-prigoda-repceto-na-blake-lively-video-02.jpg

Би можело да ве интересира:

Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
Моден трик: Како да направите „лажни шишки“ без да ја кратите косата? (видео) Сезонава во мода се долгите „завеса“ шишки, а еве еден одличен трик како да биде...
Полесно расчешлување и уште 5 причини зошто Индијките спијат со коса собрана во плетенка Нема да се кине во текот на ноќта, полесно ќе ја расчешлувате, а наутро доволно ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg