3-те правила од кои Викторија Бекам никогaш не се откажува

Дневниот планер на Викторија Бекам е повеќе од полн, затоа што покрај работата е мајка на 4 деца, како и амбасадор на своја волја.

3te-pravila-od-koi-victoria-beckham-nikogas-ne-se-otkazuva-01.jpg

И покрај натрупаниот распоред, ледената кралица секогаш успева да изгледа беспрекорно.

Ова се нејзините 3 правила за убавина, здравје и мода од кои никогаш не се откажува:

1. „Посетете дерматолог кој ќе ви понуди третман со кислород. Тој го подобрува крвотокот низ лицето и така кожата добива нова свежина. Одете на овој третман еднаш во неколку месеци, а дома секојдневно користете тоник за чистење и хидратантна крема.“

2. „Мислам дека е многу важно да пиете доволно вода и да спиете многу повеќе. Од пресудно значење е почесто да консумирате риба, овошје и зеленчук. Исто така, не го заборавајте вежбањето и теретаната. Јас лично вежбам секој ден, поточно 6 или 7 дена во неделата.“

3te-pravila-od-koi-victoria-beckham-nikogas-ne-se-otkazuva-02.jpg

3. „Кога имате лош ден, облече се наједноставно. Во гардероберот секогаш треба да имате еден удобен фустан-џемер, високи чизми и квалитетна чанта кои можете да ги споите без многу размислување.“

Би можело да ве интересира:

Редовна масажа и уште 6 тајни на жените од Индонезија заради кои изгледаат 10 години помладо Маските од природни состојки се секогаш првиот избор на жените од Индонезија, а ...
Бонтон правила за убавина и изглед кои вистинските дами никогаш не ги прекршуваат Грешка бр. 1 - Пренападен парфем нанесен секунда пред да влезете во просторија. ...
„Мајка сум, имам целулит и стрии, но моите деца нема да го паметат тоа, туку миговите со мене“ Жена од Канада со искрени фотки од својот изглед порачува дека поважно е да ужив...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg