Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Машки фризури на кои нема да им одолеете во 2015-та

Изминатата 2014-та трендовите за машки фризури беа непроменети - залижани, кратко ишишани од страна или лежерно пуштени подолги прамени.

maski-frizuri-na-koi-nema-da-im-odoleete-vo-2015-ta-01.jpg

За разлика од тогаш, во 2015-та изгледа ниту една девојка нема да им одолее на момците со натпросечно долга коса.

Оваа година во тренд се враќаат машките репчиња и мали потфатени пунџи, но тука остануваат и странично залижаните фризури за оние со кратка коса.

Ви предлагаме да останете доследни на својот стил, но и да експериментирате малку повеќе од минатата година.

Ова се хит фризурите кои може да ги испробате:

Би можело да ве интересира:

Не пиете доволно вода и уште 9 причини зошто немате бујна и здрава коса Дали ја прескокнувате маската за коса или, пак, често користите „посилни“ продук...
Носете облека со впечатливи бои и уште 7 совети за беспрекорен изглед со седа коса Истакнете ги веѓите, дајте му предност на сребрениот накит и ако косата ви е мно...
8 туторијали за едноставни, елегантни фризури, готови за 10 минути (видео) Ако наутро немате многу време за правење фризури, тогаш сигурно ќе ви се допадна...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg