Како усните да ви изгледаат полни и големи со помош на шминка?

Поголемите и полни усни се недостижен сон на речиси секоја жена, или барем така мислевте до сега.

kako-usnite-da-vi-izgledaat-polni-i-golemi-so-pomos-na-sminka-01.jpg

Дури и да имате текни усни со помош на едно моливче и кармин можете двојно да ги зголемите.

Треба да имате на ум дека исцртувањето е привремен метод, а за целосно да успее и да го постигнете посакуваниот ефект, усните треба редовно да ги одржувате со пилинг и квалитетен балсам.

За оваа брза постапка низ 7 чекори потребно ви е:

  • Моливче во малку потемна боја од устата
  • Коректор
  • Кармин во иста боја како моливчето
  • Сјај по желба

Откако ќе направите пилинг на усните и ќе ги намачкате со балсам или хранливо масло, почекајте го да се впие.

Потоа започнете со постапката:

kako-usnite-da-vi-izgledaat-polni-i-golemi-so-pomos-na-sminka-02.jpg

Би можело да ве интересира:

Коса со боја на праска – впечатлива нијанса, идеална за летните денови (фото) Оваа боја е мешавина од розова и портокалова и е идеална за топлите летни денови...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg