Како изгледаат порно ѕвездите пред и по шминкањето? (фото)

Мејкап артистот Мелиса Марфи ги шминка најпознатите порно ѕвезди повеќе од 10 години.

kako-izgledaat-porno-zvezdite-pred-i-po-sminkanjeto-foto-001.jpg

На нејзиниот Инстаграм профил секојдневно објавува пред и потоа фотки на кои девојките се буквално непрепознатливи.

Подлога, пудра, бронзер, совршено исцртани очи и усни... Сето тоа создава една неверојатна илузија.

Ова се само дел од највпечатливите трансформации во светот на филмови за возрасни:

Би можело да ве интересира:

9 ѕвезди со несовршени заби, но со совршена насмевка Oд Кети Пери до Том Харди, ѕвезди кои немаат совршени холивудски насмевки, но им...
Трикови што ќе ви помогнат да се нашминкате како професионалец Пред да ставите коректор за темните кругови околу очите, не заборавајте да нанес...
10 повозрасни славни дами со младешки изглед - која е нивната тајна? Џеј Ло редовно посетува теретана, а смета дека здравата исхрана, кремот со зашти...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg