Секое утро ја витка косата во памучна маица. После тоа изгледа фантастично! (видео)

Ако посакувате да имате прекрасни локни во текот на целиот ден, а никако не сакате да ја оштетувате вашата коса, тогаш овој трик е совршено решение за вас.

sekoe-utro-ja-vitka-kosata-vo-pamucna-maica-posle-toa-izgleda-fantasticno-video-01.jpg

За да имате совршена фризура потребна ви е само 1 обична маичка по кратки ракави. За трикот да биде успешен идеално би било доколку го направите откако ќе ја измиете косата, но ако немате толку време тогаш доволно е само да ја навлажните.

Откако ќе ја навлажните или измиете косата, ставете ја маичката на кревет и полека ставајте ја косата на неа, со тоа што ќе ја наведнувате главата кон маичката.

Потоа, намотајте ја маичката околу главата и почекајте додека таа не се исуши. Доколку не ви се чека долго време, со помош на фен сушете ја косата преку маичката.

Тоа што ќе го добиете се идеални и разиграни локни, кои со сигурност ќе ги носите цело лето.

Погледнете го уште еднаш ова интересно видео кое ќе ви покаже како да ја навиткате косата со помош на маичка и без многу мака:

Би можело да ве интересира:

4 причини зошто по миење косата не ви изгледа чисто и бујно како од салон Користењето многу шампон и миењето на косата со жешка вода се едни од главните п...
3 природни маски за коса – го решаваат проблемот со мрсната коса и го поттикнуваат нејзиниот раст Доколку имате мрсна коса, тогаш знаете дека нејзиното одржување може да биде мош...
Носете облека со впечатливи бои и уште 7 совети за беспрекорен изглед со седа коса Истакнете ги веѓите, дајте му предност на сребрениот накит и ако косата ви е мно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg