Моќта на шминката во 6 минути

Една девојка се одлучила да создаде видео кое ја покажува моќта на шминката и како девојките не би требало да се кријат и срамат само затоа што сакаат да се шминкаат.

mokjta-na-sminkata-za-transformacija-vo-6-minuti-01.jpg

„Забележувам дека девојките се срамат да кажат дека ја сакаат својата шминка бидејќи денес ако случајно кажеш дека употребуваш шминка, тогаш или го правиш тоа за мажите или затоа што си несигурна или затоа што не се сакаш себе си“ - вели Ники.

На тоа додава: „Денес се чини дека шминкањето е кривично дело“.

Така инспирирана од телевизиско шоу во кое натпреварувачите се облекувале како пола маж пола жена, Ники се одлучила да го нашминка лицето само до половина и да покаже какви промени може да направи шминката.

mokjta-na-sminkata-za-transformacija-vo-6-minuti-2.jpg

Видеото го започнува објаснувајќи: „На едниот дел од лицето ќе го направам тотална трансформација на мојот изглед, а другата страна ќе остане недопрена“.

mokjta-na-sminkata-za-transformacija-vo-6-minuti-3.jpg

Така започнува со апликацијата на шминката и на крајот завршува со засебно покажување на двата дела од лицето.

mokjta-na-sminkata-za-transformacija-vo-6-minuti-4.jpg

На крајот од видеото заклучува: „Не постојат правила на шминкање и таа е тука за деновите кога сакате да изгледате неверојатно“.

mokjta-na-sminkata-za-transformacija-vo-6-minuti-5.jpg

mokjta-na-sminkata-za-transformacija-vo-6-minuti-6.jpg

Што мислите вие?

Би можело да ве интересира:

Мадона става глина на задникот – Евтини трикови за убавина кои ги користат славните дами Мадона вели дека обрнува внимание на секој дел од телото, не само на лицето. На ...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...
30 совети кои ќе ви помогнат вашето лице да изгледа свежо и во четвртата деценија Намалете го стресот, пијте многу вода, јадете овошје и зеленчук и, најважно, цен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg