Шарената песочна коса е новиот омбре стил

Станува збор за нов уникатен начин на боење на косата кој е комбинација од омбрето и „виножито“ косата. Крајниот изглед е шаренило од бои кои се прелеваат една во друга.

pesocnata-kosa-e-noviot-ombre-stil-01.jpg

Овој изглед е попознат како песочна коса и со добра причина. Личи по малку токму на оние шарени песоци кои служат за декорација на домовите.

pesocnata-kosa-e-noviot-ombre-stil-1.jpg

Стилистот Ребека Тејлор го овој ултра заситен нов стил кој во основа претставува комбинација од силни бои измешани во омбре нијанси.

Можеби на прв поглед се чини дека буквално си поигрувате со вашата коса како да е песок, но крајниот ефект е неверојатен и интересен.

pesocnata-kosa-e-noviot-ombre-stil-2.jpg

Изгледот е нешто поразличен од „виножито“ бојата на коса затоа што боите се прелеваат една во друга и креираат омбре ефект.

pesocnata-kosa-e-noviot-ombre-stil-3.jpg

Погледнете го видето на Ребека и одлучете дали и вас ви се допаѓа овој нов стил на фарбање на косата.

Би можело да ве интересира:

4 причини зошто по миење косата не ви изгледа чисто и бујно како од салон Користењето многу шампон и миењето на косата со жешка вода се едни од главните п...
3 природни маски за коса – го решаваат проблемот со мрсната коса и го поттикнуваат нејзиниот раст Доколку имате мрсна коса, тогаш знаете дека нејзиното одржување може да биде мош...
Носете облека со впечатливи бои и уште 7 совети за беспрекорен изглед со седа коса Истакнете ги веѓите, дајте му предност на сребрениот накит и ако косата ви е мно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg