Ова лето сите носат привремени металик тетоважи (фото)

Од сите трендови кои станаа апсолутен хит преку ноќ, ова лето металик тетоважите дефинитивно се оние кои на сите „ни фатија око.“

ova-leto-site-nosat-privremeni-metalik-tetovazi-foto-001.jpg

Прво почнаа да се носат на музичките фестивали заедно со бохо фустанчињата, искинатите фармерки и цветни круни, но полека си го пронајдоа патот до високата модна сцена.

Привремените златни и сребрени тетоважи се идеални за да ви ја истакнат исончаната кожа, но и бикините на кои им недостасува аксесоар.

Уживајте во златото кое се прелива по кожата и одберете си го омилениот дезен за на плажа:

Би можело да ве интересира:

Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...
Коректор, руменило, маскара – како да ги одберете најдобрите шминки за вас? Ако честопати не можете да одлучите која пудра или која маскара е најдобра за ва...
Митови за нега на кожата на лицето во кои треба да престанете да верувате Дали мислите дека само скапите кремови се навистина ефикасни или, пак, сметате д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg