Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Маска од 2 состојки за отстранување на црнките од носот

Малите црни точки на носот се можеби најголемата пречка во убавиот природен изглед. Постојат повеќе начини и методи на кои можете да се ослободите од нив, но оваа маска се докажала како еден од најефективните.

maska-od-2-sostojki-za-otstranuvanje-na-crnkite-od-nosot-01.jpg

За да ја подготвите и нанесете дома потребно ви е:

  • 1 лажица желатин без вкус
  • 2-3 лажици млеко
  • Лажица
  • Мал сад
  • Четка за шминка

Измешајте го желатинот со млекото додека не добиете еднолична смеса. Ставете во микробранова околу 15 секунди.

Проверете колку е топла смесата и ако има потреба почекајте да се олади.

Пред нанесување задолжително промешајте со лажица, а потоа зимајте малку по малку со четка за шминкање очи.

Оставете ја да се исуши и нежно излупете по 15-20 минути.

Важно: Никако не смеете да ја нанесте маската на чувствителните делови од лицето или на веѓите, затоа што е леплива и може да ги оштети.

Би можело да ве интересира:

Против акни, против брчки и уште 4 домашни маски за лице Маската од банана, куркума и мед е одлична за проблематична кожа со акни, додека...
Природни состојки за убавина што ги користат жените од Блискиот Исток (и вреди да ги пробате) Знаевте ли дека можете да користите кана наместо фарба за коса или етерично масл...
3 природни маски за коса – го решаваат проблемот со мрсната коса и го поттикнуваат нејзиниот раст Доколку имате мрсна коса, тогаш знаете дека нејзиното одржување може да биде мош...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg