Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


100 години италијанска убавина во 1 минута (видео)

Серијалот „100 години убавина“ стана интернет хит откако беа снимени неколку десетици видеа за секоја земја посебно. Сега на ред е Италија, односно прекрасните Италијанки.

100-godini-italijanska-ubavina-vo-1-minuta-video-001.fw.jpg

Инспирацијата за овој проект потекнува првенствено од италијанската висока мода, многуте модни дизајнери и влијателни имиња чиј дом е токму оваа земја.

Започнувајќи од 1910-та година, женската убавина таму се развива постепено, но со подеднаква доза на елеганција и префинетост низ годините.

Би можело да ве интересира:

„Имам 38 години и седа коса - не ја фарбам веќе 5 години, си се сакам природна“ „Се случува луѓе да ме застанат на улица за да ми кажат дека сум вистинска приро...
Мадона става глина на задникот – Евтини трикови за убавина кои ги користат славните дами Мадона вели дека обрнува внимание на секој дел од телото, не само на лицето. На ...
Природни состојки за убавина што ги користат жените од Блискиот Исток (и вреди да ги пробате) Знаевте ли дека можете да користите кана наместо фарба за коса или етерично масл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg