Брза маска за лице што заменува цел СПА третман

Се будите наутро и прво што забележувате е дека кожата на лицето изгледа уморно, а имате и подочници? Се разбира дека во моментот немате време за целосен третман. Но, постои начин да победите во оваа ситуација.

brza-maska-za-lice-shto-zamenuva-cel-spa-tretman-01.jpeg

Следнава маска за лице и подочници се прави многу едноставно и брзо, а заменува еден спа третман за кој ќе потрошите двојно повеќе време и пари.

Прочитајте како:

Земете го вашето омилено средство за хидратација на кожата на лицето и памучна крпа за лице. Крпата натопете ја со средството за хидратација и ставете ја на целата површина на лицето кое претходно сте го измиле.

Затворете ги очите и оставете да делува 10-15 минути. Трнете ја крпата, а она што вашето лице не успеало да го впие, нежно втријте го на лицето и вратот.

Истиот метод може да се примени и за подочници. Натопете две памукчиња со крем за хидратација кој содржи витамини, ставете ги под очите и оставете да делуваат 10-15 минути.

Темната кожа под очите ќе си ја врати еластичноста и свежината.

brza-maska-za-lice-shto-zamenuva-cel-spa-tretman-02.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 совети кои ќе ви помогнат вашето лице да изгледа свежо и во четвртата деценија Намалете го стресот, пијте многу вода, јадете овошје и зеленчук и, најважно, цен...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
Правилно користете ја турпијата и уште 8 совети за здрави и цврсти нокти За здрви и цврсти нокти, еднаш неделно правете си купка со малку лук и вода. Лук...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg