Споени веѓи - тренд кој не сакаме да се прошири (фото)


Споени веѓи - тренд кој не сакаме да се прошири (фото)

Густите, споени веѓи можеби биле симбол за убавина во Античка Грција, но во модерното време тоа никако не се смета за привлечно.

model-so-spoeni-vegji-dobiva-pofalbi-za-svojot-izgled-na-instagram-01.jpg

Сепак, моделот со грчко потекло, Софија Хаџипантели го враќа овој тренд преку своите фотки на социјалните мрежи.

Со повеќе од 54.000 луѓе што ја следат, оваа девојка редовно споделува фотки на кои во прв план се нејзините густи веѓи што се спојуваат во една.

Се чини дека на луѓето им се допаѓа овој тренд, па таа секојдневно добива пофалби за својот уникатен изглед.

Во изјава за Harper’s Bazaar, Софија рече: „Не го правам ова за на луѓето да им се допаднат моите споени веѓи. Го правам за да им докажам дека во животот треба да го следиш твојот избор. Јас лично сметам дека поубаво изгледам вака. Некои не се согласуваат и тоа е во ред “.

Today was fun!!!!

A post shared by Sophia Hadjipanteli ☠️ (@sophiahadjipanteli) on

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кајли, Ријана, Селена: Трикови за убавина со кои изгледаат совршено Моќната женска тројка се млади дами кои се познати, колку по своите кариери, тол...
5 трендови кои доминираат во светот на шминката оваа летна сезона Шминката, неизбежната женска рутина со која ги истакнуваме најубавите црти на ли...
Добивав сѐ поради убавината - Сега ми е џабе и гола да се соблечам „Првите комплименти на сметка на изгледот ги добив во осмо одделение. Бев висока...