Најпопуларната фризура за зима 2017 - неуредна пунџа: 5 начини како да ја направите (видео)


Најпопуларната фризура за зима 2017 - неуредна пунџа: 5 начини како да ја направите (видео)

Лежерна и омилена помеѓу жените, ниската пунџа оваа зима се враќа на модната сцена.

najpopularnata-frizura-za-zima-2017-neuredna-pundza-5-nacini-kako-da-ja-napravite-001.jpg

Освен тоа што ве спасува од неколку-часовно фенирање и пеглање на косата, прилега на секој облик на лице и секоја должина на коса.

Идеална е за деновите кога немате многу време на располагање или студените утра и ноќи кога мора да ставите топла капа или стегач на главата.

najpopularnata-frizura-za-zima-2017-neuredna-pundza-5-nacini-kako-da-ja-napravite-2.jpg

Постојат многу начини на кои може да ја направите, но ние ви ги предлагаме следниве 5:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Чешлање од корен, миење со жешка вода: Најлоши работи што може да ѝ ги... Сите сакаат да имаат убава, силна и сјајна коса, која оддалеку ќе изгледа негува...
9 тајни кои жените со беспрекорна кожа никогаш нема да ви ги кажат Младата и негувана кожа не е дар на природата. Таа се стекнува со соодветни рути...
8-те најпопуларни бои за коса за зима 2017 Во зима, по некоја навика, жените кои се фарбаат, решаваат да ја затемнат бојата...