Кога „трендовите“ одат предалеку: Најбизарните маникири кои некогаш сте ги виделе


Кога „трендовите“ одат предалеку: Најбизарните маникири кои некогаш сте ги виделе

Идеите за маникир се бесконечни и секогаш може да најдете нешто ново за да ги разубавите вашите нокти.

bizarni-manikiri-koi-nema-da-veruvate-deka-nekoj-posakal-da-gi-napravi-01.jpg

Но, во последно време „трендовите“ отидоа предалеку, а нешто за што периодов најмногу се зборува се ноктите во вид на заби.

bizarni-manikiri-koi-nema-da-veruvate-deka-nekoj-posakal-da-gi-napravi-02.jpg

Покрај таквите нокти, има уште многу други бизарни начини на кои луѓето ги трансформираат обичните нокти.

На овој Инстаграм профил, покрај сите прекрасни маникири, може да ги најдете и веројатно најчудните маникири кои некогаш биле направени.

Издвоивме дел од нив:

 

She looks like @khloekardashian or Not?

A post shared by Nail Sunny (@nail_sunny) on

 

Meow 🐱YAY OR NAY? #nailsunnytutorial #nailsunnytransformation

A post shared by Nail Sunny (@nail_sunny) on

 

@victoriassecret Diamond 💍💎 bra - YES OR NOT ?

A post shared by Nail Sunny (@nail_sunny) on

 

Yay or Nay ?

A post shared by Nail Sunny (@nail_sunny) on

 

1 ? 2 оr 3?

A post shared by Nail Sunny (@nail_sunny) on

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати дами кои се пофалија со „невидливи“ пластични операции Додека едни се колнат во мајката природа, дури и кога врапчињата на гранка знаат...
Пролетни маникири за секоја должина и облик на нокти (фото) Будењето од зимскиот сон жените обично го одбележуваат со првиот пролетен, цвете...
Трендови за убавина кои ќе владеат во 2018-та Со оглед на тоа дека крајот на годината е тука, сите социјални мрежи се преплаве...

Најчитани неделава