Фризерка на славните советува: Хит бои на коса за ова лето


Фризерка на славните советува: Хит бои на коса за ова лето

Сите дами понекогаш паѓаат во искушение пред летото да направат некоја промена за да бидат во чекор со трендовите.

frizerkata-na-slavnite-sovetuva-hit-boi-na-kosa-za-ova-leto-01.jpg

Ова е периодот кога сите сакаат да го освежат својот изглед и подготвени да го дочекаат летото, па кај сите девојки може да се најдат стотици зачувани фризури од славните дами.

Според Рита Хејзан, фризерката на многу славни личности, како Бијонсе и Џеј Ло, ова лето нема да погрешите ако додадете малку суптилно и природно осветлување на косата.

Во зависност од тоа дали сакате подраматична промена, природна или нешто измеѓу, во продолжение погледнете кои се 5-те нијанси кои ќе бидат „ин“ ова лето.

Медово руса

frizerkata-na-slavnite-sovetuva-hit-boi-na-kosa-za-ova-leto-02.jpg

Светли пастелни нијанси

frizerkata-na-slavnite-sovetuva-hit-boi-na-kosa-za-ova-leto-03.jpg

Чоколадно кафеава со прамени

frizerkata-na-slavnite-sovetuva-hit-boi-na-kosa-za-ova-leto-04.jpg

Платинесто руса

frizerkata-na-slavnite-sovetuva-hit-boi-na-kosa-za-ova-leto-05.jpg

Топла нијанса на јагода

frizerkata-na-slavnite-sovetuva-hit-boi-na-kosa-za-ova-leto-06.jpg

Сончево руса

frizerkata-na-slavnite-sovetuva-hit-boi-na-kosa-za-ova-leto-07.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Топ 10 женски парфеми за есен 2018 Некои жени имаат свој омилен парфем од кој не се откажуваат независно колку сезо...
Топ 6 фризури кои ќе бидат хит за пролет 2018 Пролетта, полека но сигурна пристига, па време е за свежи промени во изгледот.&n...
Топ 10 фризури идеални за топлите денови Покрај слабеењето и враќањето на телото во форма за лето, важно е да се погрижит...

Најчитани неделава