9 модни трикови со кои се служат познатите дами


9 модни трикови со кои се служат познатите дами

Бијонсе, Ким Кардашијан, Лејди Гага се само дел од познатите дами кои имаат применуваат специјални техники.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-01.jpg

Кога познатите дами се појавуваат на црвениот тепих тие изгледаат како божици. Но, тоа не е затоа што се нешто повеќе од обични смртници, туку само затоа што ги знаат вистинските модни трикови.

Трикови што ги користат познатите дами:

Долна облека за визуелно намалување на килограмите и истакнување на облините.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-02.jpg

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-03.jpg

Лента леплива од двете страни за фустаните со длабоко деколте да останат фиксирани.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-04.jpg

Потпунки за визуелно поголем и подигнат задник.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-05.jpg

Импровизиран фејслифтинг со помош на леплива лента.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-06.jpg

Шминка на телото за кожата да им изгледа совршено.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-07.jpg

Лимузините со причина ги избираат за превоз - лежат во нив при транспортот за да немаат хоризонтални линии на фустаните.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-08.jpg

Силиконски лепливи градници за пригодите кога носат фустани со гол грб.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-09.jpg

Постојано присуство на стилист за време на настаните.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-10.jpg

Чевли еден број поголеми за да не им отекуваат стапалата и да се познаваат вени.

9-modni-trikovi-so-chija-pomosh-poznatite-dami-sekogash-izgledaat-besprekorno-11.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други... Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...
Ѕвезди кои ја обележаа годината со промените на косата Повеќето обични луѓе се скептични кога се драстичните трансформации во прашање. ...
Познати дами кои гордо зборуваат за своите телесни мани Мноштво славни жени биле мета за критики од соработниците, сугерирајќи им да ги ...