9 познати дами кои отстраниле ребра за да имаат тенок струк (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


9 познати дами кои отстраниле ребра за да имаат тенок струк (фото)

Дали ви се верува дека една Швеѓанка има струк од само 40 сантиметри, а веднаш зад неа е Дита фон Тиз со само 42 сантиметри?

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-01.jpg

Жените прават многу работи во име на убавината, но некои потези се навистина претерани. Вадењето на ребра за да имате потенок струк дефинитивно е еден од нив.

Станува збор за болна операција кога хирургот ви вади пар ребра. Оваа мода се појавила уште во 18-тиот век кога жените носеле тесни корсети за да го истанчат струкот.

Сега носењето на корсетите кои предизвикуваат огромна бока е заменето со операција.

Познати дами кои се одлучиле на ваков потег:

Мерилин Монро

Актерката е една од првите ѕвезди кои се одлучија на ваков чекор. Таа по операцијата имала еден од најтенките струкови во Холивуд.

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-03.jpg

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-02.jpg

Шер

Шер призна дека пластичните операции ѝ станале како дрога и на себе направила повеќе од 100 зафати. Во средината на 80-тите пејачката отсрани ребра.

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-05.jpg

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-04.jpg

Дита фон Тиз

Нејзиниот струк има само 42 сантиметри поради операцијата, но и тесните корсети на кои кралицата на бурлеската е навлечена.

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-07.jpg

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-06.jpg

Деми Мур

Актерката има потрошено околу 200.000 долари на пластични операции. Зголемување на градите, менување на формата на носот, липосукција, па дури и вадење на ребра.

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-09.jpg

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-08.jpg

Ракел Велч

Секс симболот од 70-тите за својата форма на песочен часовник му е благодарна на хирургот кој ѝ извадил ребра.

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-11.jpg

9-poznati-dami-koi-otstranile-rebra-za-da-imaat-tenok-struk-foto-10.jpg

Уште 4 познати дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други жени Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...
Славни мајки по кои мажите вртат поглед на плажа (фото) Наспроти фактот што повеќепати имаат раѓано, како и дека мнозинството се во доцн...
Познати дами на кои убаво им стои и кратка и долга коса Кратките фризури прилегаат на заоблено лице, додека долгите повеќе им одговараат...