Коса со боја на брусница - хит за зима 2018
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Коса со боја на брусница - хит за зима 2018

Брусницата и нејзините боја и вкус во многу делови од светот се симбол на зимата. Па, зошто да не пробате таа нијанса да ја пренесете на својата коса?

podgotvete-se-za-zimskata-hit-boja-na-kosa-nijansa-kako-brusnica-01.jpg

Ако сте од оние кои сакаат промени на бојата на косата и го почитувате трендот на црвени нијанси, по популарните бакарно-портокалови нијанси кои ја одбележуваат оваа есен, зимата носи нешто потемен тон на познатата магента.

podgotvete-se-za-zimskata-hit-boja-na-kosa-nijansa-kako-brusnica-03.jpg

Оваа нијанса не може да се дефинира како темно црвена ниту како нијанса на црно вино.

Едноставно, сама по себе доволно потсетува на чај или сок од брусница.

Се работи за навистина живописна боја во која можете да ја обоите целата коса или пак, да извлечете прамени, да ја комбинирате во оомре или балајаж или пак, да ја компонирате со нијанси на црна и кафеава.

Интересен ефект се добива и ако извлечете посветли прамени од вашата природна боја, а потоа ја нанесете оваа хит есенска нијанса. Ќе добиете ефект на прелевање и уникатен изглед.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Истренирајте“ ја својата коса помалку да се мрси Луѓето кои имаат мрсна коса знаат колку често ја мијат и дека може да им се измр...
Најдобрите совети за убавина за 2018-та од познатите модели Иако сите сме свесни дека она што го гледаме на насловните страници е дело на мн...
Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...