20 најубави жени на 21 век – спој на женственост, убавина и харизма (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


20 најубави жени на 21 век – спој на женственост, убавина и харизма (фото)

Убавината е субјективна работа, но овие жени ги гледаме речиси на секоја листа кога станува збор за оваа тема. Тоа значи дека сепак го имаат тој „икс“ фактор во себе и не попусто им се доделени епитетите „најубави“.

20-najubavi-zeni-na-21-vek-01.jpg

Ја ситниме втората декада на 21 век, а ова се (засега) најубавите 20 жени кои доминираат во него:

Натали Портман

20-najubavi-zeni-na-21-vek (4).jpg

Моника Белучи

20-najubavi-zeni-na-21-vek (22).jpg

Хали Бери

20-najubavi-zeni-na-21-vek (16).jpg

Адријана Лима

20-najubavi-zeni-na-21-vek (1).jpg

Џесика Бил

20-najubavi-zeni-na-21-vek (27).jpg

Марго Роби

20-najubavi-zeni-na-21-vek (15).jpg

Шарлиз Терон

20-najubavi-zeni-na-21-vek (13).jpg

Џенифер Лопез

20-najubavi-zeni-na-21-vek (18).jpg

Сaлма Хајек

20-najubavi-zeni-na-21-vek (33).jpg

Пенелопе Круз

20-najubavi-zeni-na-21-vek (6).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...
Жени гордо позираат во бикини со влакна под пазувите и на препоните „Влакната на женското тело не се табу и навистина нема потреба од притисок дека ...
Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други... Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...