Славни жени кои шминкерите ги уништија за црвениот тепих


Славни жени кои шминкерите ги уништија за црвениот тепих

Дури и најдобрите визажисти некогаш прават грешки (читај: фијаска). Па, ниту криви, ни должни, овиe убавици станаа тема за потсмев – наместо да блеснат.

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-1.png

Ѕвездите имаат цел тим од врвни професионалци кои се грижат за нивниот имиџ. Ги плаќаат скапо, очекувајќи да изгледаат занесно. Особено на важни настани, каде гордо им позираат на фоторепортерите и присутните фанови.

Што кога луѓето во чии раце ја довериле својата убавина имаат лош ден, или, пак, едноставно си прават експерименти на лицата на клиентките? Многу познати дами ја доживеаа ваквата катастрофа на сопствена кожа.

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-2.gif

Без оглед дали е во прашање лоша подлога, прекумерен бронзер, претерана сенка или погрешен избор на кармин, изданието во кое ќе ги видите на фотките е дефинитивно ужасен и непрофесионален мејкап. Или воопшто не им ласка на ликот.

Ова се славните жени кои шминкерите ги уништија за црвениот тепих:

Џенифер Лопез

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-3.jpg

Селена Гомез

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-4.jpg

Дру Баримор

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-5.jpg

Џеси Џеј

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-6.jpg

Бритни Спирс

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-7.jpg

Лејтон Мистер

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-8.jpg

Викторија Бекам

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-9.jpg

Кеша

slavni-zheni-koi-shminkerite-gi-unishtija-za-crveniot-tepih-10.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...
Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други... Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...
Жени гордо позираат во бикини со влакна под пазувите и на препоните „Влакната на женското тело не се табу и навистина нема потреба од притисок дека ...