„Поради мажите како тебе некогаш имав силикони“ - жена критикувана поради малите гради


„Поради мажите како тебе некогаш имав силикони“ - жена критикувана поради малите гради

„Не ми требаат големи гради за да бидам женствена“ - жена му врати на мажот што ја исмеваше за малите гради.

poradi-mazhite-kako-tebe-nekogash-imav-silikoni-zhena-kritikuvana-poradi-malite-gradi-01.jpg

Сиа Купер е Инстаграм фитнес ѕвезда со повеќе од 1.2 милиони следбеници. Таа постојано промовира здрав начин на живот и позитивни мисли, но и покрај тоа е мета на критики.

Еден маж на нејзина фотографија со бикини коментирал дека градите ѝ се премали и таа има тело како на момче.

poradi-mazhite-kako-tebe-nekogash-imav-silikoni-zhena-kritikuvana-poradi-malite-gradi-02.jpg

Купер која имаше силиконски импланти на градите, но ги отстрани минатата година му врати на „хејтерот“:

„Моето тело и моите природни гради не се тука за ТВОЈА забава. Токму мажите како тебе се причината зошто чувствував притисок да ставам импланти во градите, кога навистина немаше потреба.

Сега, не ми е грижа колку се мали моите гради на крајот денот. Сум била на двата краја од спектарот и никогаш не сум била посреќна од сега кога имам вакви „мали“ гради.

poradi-mazhite-kako-tebe-nekogash-imav-silikoni-zhena-kritikuvana-poradi-malite-gradi-03.jpg

Никогаш не сум се чувствувала посамоуверено или секси - вака сосема природна. Не ми е на листата со цели да имам совршени гради за да задоволам некого.

Не ми се потребни големи гради за да бидам среќна или женствена. Ја достигнав фазата во животот во која имам поважни работи на ум. Ги живеам најдобрите мигови во животот. Изгледот избледува, самодовербата не.“

View this post on Instagram

Earlier this week, I was attacked by a man regarding my breast size. Since removing my breast implants last year, I haven’t had much negativity.. until this particular person. He told me that flat chests were meant for middle school and that a real woman had a “grown up body.” Oof. When I blocked this man, he went on his other accounts to troll me and further tell me that my body “looked like that of a young boy.” Hmm. Ok. You know what? My body and my natural breasts are not here for YOUR entertainment. If you’re a man and you’re here for this reason-you’re barking up the wrong tree. There are plenty of other accounts out there for you to follow for T&A. Men like you are the reason why I felt pressured into getting breast implants in the first place when I was perfectly fine to begin with. Now, I don’t give a damn how small my breasts are because at the end of the day, I’ve been at both ends of the spectrum and I have never been happier to go back “small.” I’ve never felt more confident or sexy than I do now-naturally. I don’t need perfect breasts to please anyone-its far from my list of goals. I do not need big boobs to be happy or feminine. I sure as hell don’t need big boobs to please anyone. I’ve reached a point in my life where I’ve got more important things to worry about. I am living MY best life. 👏🏽 Emphasis on MY. Direct your attention to better things in life. Looks fade, confidence won’t.✌🏽

A post shared by SIA | FITNESS WORKOUTS RECIPES (@diaryofafitmommyofficial) on

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славни мајки по кои мажите вртат поглед на плажа (фото) Наспроти фактот што повеќепати имаат раѓано, како и дека мнозинството се во доцн...
Порака до мажите што ме исмеваа на плажа: „Не постои тип на идеално би... „Како не ви е срам? Поради луѓето како вас жени стануваат анорексични, булимични...
Храна поради која се будите со подуени очи и соодветна замена за неа Правилната исхрана полека, но сигурно станува тренд и од едни или други причини,...