Фризури кои не им стојат добро ниту на познатите убавици (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 10-07-2020


Фризури кои не им стојат добро ниту на познатите убавици (фото)

Во соработка со нивните стилисти, славните дами често диктираат нови трендови, како за шминката, така и за косата.

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-1.png

Еден од најнеомилените е т.н. „wet look“, што не им прилега совршено на повеќето жени. Како што навестува и самиот назив на англиски јазик, станува збор за фризури кои визуелно имитираат мокра коса.

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-2.jpg

Ако ги запрашате клиентките, па и самите фризери, која е нивната главна замерка при ваквото стилизирање на косата, повеќето би одговориле дека проблемот е во тоа што често не изгледа влажно, туку масно.

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-3.jpg

Од овие причини, фризурата не им стои добро ниту на овие славни убавици:

Скарлет Јохансон

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-4.jpg

Рита Ора

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-5.jpg

Ким Кардашијан

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-6.jpg

Џенифер Лоренс

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-7.jpg

Хајди Клум

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-8.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

5 фризури кои повторно ќе се вратат во мода во 2018 Годината е веќе при крај и постојано се потсетуваме на сите најголеми трендови о...
7 причини зошто вашата коса се мрси многу често Како што кожата лачи масти на лицето, истото се случува и на скалпот. Задачата н...
Што да направите во недела вечер за да изгледате прекрасно во понеделник наутро Неделните вечери се наменети за релаксирање. Има ли нешто поубаво од лежење во п...