Фризури кои не им стојат добро ниту на познатите убавици (фото)


Фризури кои не им стојат добро ниту на познатите убавици (фото)

Во соработка со нивните стилисти, славните дами често диктираат нови трендови, како за шминката, така и за косата.

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-1.png

Еден од најнеомилените е т.н. „wet look“, што не им прилега совршено на повеќето жени. Како што навестува и самиот назив на англиски јазик, станува збор за фризури кои визуелно имитираат мокра коса.

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-2.jpg

Ако ги запрашате клиентките, па и самите фризери, која е нивната главна замерка при ваквото стилизирање на косата, повеќето би одговориле дека проблемот е во тоа што често не изгледа влажно, туку масно.

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-3.jpg

Од овие причини, фризурата не им стои добро ниту на овие славни убавици:

Скарлет Јохансон

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-4.jpg

Рита Ора

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-5.jpg

Ким Кардашијан

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-6.jpg

Џенифер Лоренс

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-7.jpg

Хајди Клум

frizuri-koi-ne-im-stojat-dobro-nitu-na-poznatite-ubavici-foto-8.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

5 фризури кои повторно ќе се вратат во мода во 2018 Годината е веќе при крај и постојано се потсетуваме на сите најголеми трендови о...
7 причини зошто вашата коса се мрси многу често Како што кожата лачи масти на лицето, истото се случува и на скалпот. Задачата н...
Што да направите во недела вечер за да изгледате прекрасно во понеделник наутро Неделните вечери се наменети за релаксирање. Има ли нешто поубаво од лежење во п...

Спонзорирани линкови: