Каква шминка ќе биде во тренд оваа есен 2019?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Каква шминка ќе биде во тренд оваа есен 2019?

„Smokey eyes“ кои никогаш не излегуваат од мода

FotoJet (5)_630x340.jpg

Дебела линија со црн молив за очи 

FotoJet (6)_630x340.jpg

Големи трепки

FotoJet (7)_630x340.jpg

Црвени усни

FotoJet (8)_630x340.jpg

Т. Ѓ. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Трикови за идеална шминка на очи за жени со зрела кожа Очите се огледало на душата, без разлика на која возраст сме. Затоа, жените обож...
7 причини зошто луѓето со сини очи се посебни Луѓето кои имаат сини очи се посебни, а еве што ги одделува од другите и зошто с...
Трикови за шминкање за девојките со очи во форма на бадем Шминката служи за да се истакне природната убавина, а не да се прикрива. Но, нов...