Разнобојни маникири во боите на есента - каков ќе одберете вие? (фото)


Разнобојни маникири во боите на есента - каков ќе одберете вие? (фото)

Raznobojni-manikiri-vo-boite-na-esenta-01.jpg

Доколку немате идеја за вашиот следен маникир, ви нудиме неколку одлични решенија кои ги вклучуваат боите на есента. 

Во тренд се разнобојни маникири, што значи дека нема потреба да се плашите од малку експерименти, односно секој нокт да биде во различна боја.

Задолжително вклучете на темно црвената боја, малку окер и секако златната во вашиот следен маникир и славете ја есента:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за нежен, пролетен маникир (фото) Маникирот е многу важен за целосниот впечаток кој го остава жената, па оваа прол...
30 идеи за темни нокти со секаква должина и форма Темните нокти се првата работа со која жените ја најавуваат студената сезона. Ак...
6 предизвикувачи на мозолчиња кои немаат врска со хормоните Пубертетот е далеку зад вас, а вам уште ви се случува да се разбудите со мозолче...