Грешки при шишање на косата кои прават да изгледате постаро
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Грешки при шишање на косата кои прават да изгледате постаро

Добрата фризура може да направи вистински „чуда“ врз вашиот имиџ и изглед, па затоа секогаш треба да внимавате каква форма ќе одберете за вас.

greski-pri-shishanjeto-koi-ve-pravat-da-izgledate-postaro+01.jpg

Добро одбраната форма на фризура има за моќ да ве направи секогаш да изгледате подобро и помладо. А како што сите знаеме, фризурата има за задача да ги истакне нашите најубави црти и да ни ги покрие „мааните“.

Затоа ние издвоивме неколку фризури кои никогаш не треба да ги направите, доколку сакате да изгледате помладо.

Погледнете кои фризури ве прават да изгледате постаро:

Шишки со должина до очите

greski-pri-shishanjeto-koi-ve-pravat-da-izgledate-postaro+02.jpg

Степенеста фризура

greski-pri-shishanjeto-koi-ve-pravat-da-izgledate-postaro+03.jpg

Кратка-пикси фризура

greski-pri-shishanjeto-koi-ve-pravat-da-izgledate-postaro+04.jpg

Ретки шишки 

greski-pri-shishanjeto-koi-ve-pravat-da-izgledate-postaro+05.jpg

Прекраток боб

greski-pri-shishanjeto-koi-ve-pravat-da-izgledate-postaro+06.jpg

Асиметричен боб

greski-pri-shishanjeto-koi-ve-pravat-da-izgledate-postaro+07.jpg

Предолга фризура

greski-pri-shishanjeto-koi-ve-pravat-da-izgledate-postaro+08.jpg

Т. Ѓ. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
5 фризури кои повторно ќе се вратат во мода во 2018 Годината е веќе при крај и постојано се потсетуваме на сите најголеми трендови о...
Како да одберете соодветен накит според обликот на лицето? Според шминкерите, фризерите и фотографите, овалното лице е идеална форма, бидеј...

Најчитани неделава