10 женски парфеми на кои ќе сакате да мирисате во зима 2019/20


10 женски парфеми на кои ќе сакате да мирисате во зима 2019/20

Мирисни ноти на јасмин, бергамот, какао и ванила преовладуваат кај парфемите избрани за најдобри за оваа сезона.

10-zhenski-parfemi-na-koi-kje-sakate-da-mirisate-vo-zima-2019-20-01.jpg

Ако сте од оние дами кои сакаат да менуваат парфеми зависно од сезоните и не се држат до еден ист мирис, време е да пробате некој од овие предлози.

Најдобрите зимски парфеми за 2019/20:

Micheal Kors Wonderlust Eau De Parfum

10-zhenski-parfemi-na-koi-kje-sakate-da-mirisate-vo-zima-2019-20-02.jpg

Jo Malone London Pomegranate Noir Cologne

10-zhenski-parfemi-na-koi-kje-sakate-da-mirisate-vo-zima-2019-20-03.jpg

Estee Lauder Beautiful Belle Love Eau De Parfum

10-zhenski-parfemi-na-koi-kje-sakate-da-mirisate-vo-zima-2019-20-04.jpg

Kilian – Good Girl Gone Bad

10-zhenski-parfemi-na-koi-kje-sakate-da-mirisate-vo-zima-2019-20-05.jpg

Aerin Rose Cocoa Eau de Parfum

10-zhenski-parfemi-na-koi-kje-sakate-da-mirisate-vo-zima-2019-20-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Чекор по чекор: 9 домашни маникири кои нема шанси да ги промашите Иако е најлесно да отидете во салон да ви ги средат ноктите како што сакате, сеп...
Женски парфеми кои ќе ја одбележат пролет 2019 Жените кои не се „верни“ само на еден парфем и сакаат да експериментираат со мир...
Кајли користи спреј за тело, Бијонсе сака сè од Armani – Кои им се омилени парфеми на славните жени? Славните личности се многу често заштитни лица на познатите брендови за парфеми,...