Портокалова коса - нов тренд за убавина со кој се опседнаа девојките (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Портокалова коса - нов тренд за убавина со кој се опседнаа девојките (фото)

Храброст или лудост? Дури и дел од познатите дами ја бојадисаа косата во портокалово.

portokalova-kosa-nov-trend-za-ubavina-so-koj-se-zarazija-devojkite-foto-01.jpg

Дуа Липа, Ел Фенинг и Кристен Стјуарт се дел од познатите дами што одлучија да ја бојадисаат косата портокалова.

Новиот тренд за убавина ги освои жените ширум светот, а пред да се бојадисате портокалово стилистите велат дека најважно е што повеќе да ја осветлите вашата коса.

Како ви се допаѓа новиот тренд?

Дуа Липа

portokalova-kosa-nov-trend-za-ubavina-so-koj-se-zarazija-devojkite-foto-03.jpg

Ел Фенинг

portokalova-kosa-nov-trend-za-ubavina-so-koj-se-zarazija-devojkite-foto-02.jpg

Кристен Стјуарт

portokalova-kosa-nov-trend-za-ubavina-so-koj-se-opsednaa-devojkite-foto-03.jpg

Уште девојки со портокалова коса:

View this post on Instagram

Summer lovin’ ☀️

A post shared by Abi (@oobishnu) on

https://www.instagram.com/p/CAbvdBdAbIH/

View this post on Instagram

♥︎♡

A post shared by Holly Richardson (@hollyvictoria_) on

https://www.instagram.com/p/CAbmtKzg_tm/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други жени Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...
Направете домашен педикир пред да одите на плажа Ако сакате педикирот да вие трае во текот на целиот одмор, тогаш следете ги овие...
Мали совети за бојата на косата да ви трае подолго Бојадисувањето на косата е нешто што го прават голем дел од жените. Некои сами д...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава