Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Шминкерите согласни - Има една боја на кармин која одлично ѝ стои на секоја жена

Црвениот кармин треба да знаете да го износите, розовиот треба да го бирате според тенот, а со темните вински тонови може сериозно да погрешите. Тогаш, кој е „безбедниот“ избор за секоја жена и пригода?

shminkerite-soglasni-ima-edna-boja-na-karmin-koja-odlicno-i-stoi-na-sekoja-zena-2.jpg

Шминкерите се согласија дека идеалната формула е светлиот кафеав кармин, со мала доза, односно нота на розова боја.

shminkerite-soglasni-ima-edna-boja-na-karmin-koja-odlicno-i-stoi-na-sekoja-zena-1.jpg

Овој кармин додава женственост и се вклопува со секој тип на шминка на очите.

Ненападен е, но доволно моќен да ги истакне усните...

shminkerite-soglasni-ima-edna-boja-na-karmin-koja-odlicno-i-stoi-na-sekoja-zena-3.jpg

shminkerite-soglasni-ima-edna-boja-na-karmin-koja-odlicno-i-stoi-na-sekoja-zena-5.jpg

shminkerite-soglasni-ima-edna-boja-na-karmin-koja-odlicno-i-stoi-na-sekoja-zena-4.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 навики за убавина кои секоја девојка треба да ги знае до 30-тата година Да научат дека инвестирањето во квалитетна козметика е инвестирање во себе. Да п...
Зошто жените во Јапонија си ги бричат лицата уште од 10 години? Жените во Јапонија секогаш биле симбол за мазна, порцелански чиста кожа. Но, има...
8 трикови во кои се крие посебниот шарм и убавината на Французинките Секој оброк им е ритуал, секој ден носат убава долна облека, а масажата на лицет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg