Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Неверојатни трансформации: Стилист прави жените да се вљубат во својата седа коса (фото)

Џек Мартин смета дека седата коса е класика и изгледа прекрасно, па ги убедува жените да ја прифатат и да бидат горди на неа.

stilist-pravi-zhenite-da-se-vljubat-vo-svojata-seda-kosa-foto-01.jpg

Жените во 30-тите почнуваат да пронаоѓаат по некое седо влакно, а во 50-тите веќе половина скалп им е со седи влакна, но, се разбира, сето ова е индивидуално.

Како и брчките, така и седата коса е дел од стареењето и нема апсолутно ништо погрешно во неа.

Џек Мартин е познат стилист кој цврсто верува во тоа и неговата мисија е да ја прикаже убавината на седата коса.

Трансформациите од неговите магични раце:

Извор

Би можело да ве интересира:

14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Редовна масажа и уште 6 тајни на жените од Индонезија заради кои изгледаат 10 години помладо Маските од природни состојки се секогаш првиот избор на жените од Индонезија, а ...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg