Тие што ја викале „кит“ сега ја молат за љубовен состанок - драстична трансформација на девојка


Тие што ја викале „кит“ сега ја молат за љубовен состанок - драстична трансформација на девојка

На почетокот од 20-тите години имала околу 117 килограми, сега има 57 и вели дека се чувствува подобро од кога било.

tie-shto-ja-vikale-kit-sega-ja-molat-za-ljuboven-sostanok-drastichna-transformacija-na-devojka-01.jpg

Џеки Кембел од Тексас е 25-годишна мајка која уште како дете имала проблем со прекумерната тежина и уште на 8-годишна возраст тежела 44 килограми.

На почетокот од 20-тите години таа имала 117 килограми и соучениците од средно училиште и факултет ја нарекувале со погрдни имиња и навреди од типот на тоа дека „изгледа како кит“.

Џеки открива дека истите тие што така ја нарекувале, сега ја молат да излезе на љубовен состанок со нив.

Таа во 2017 година направила операција на желудникот и почнала интензивно да вежба. Сега, тежи 57 килограми и вели дека се чувствува одлично.

Џеки вели дека диетите уште од најрана возраст кај неа создале психички проблем, односно развила страв од чувствувањето глад. Веќе во тинејџерските години таа почнала да го мрази својот одраз во огледалото и затоа се одлучила за операција.

Секако, постојат и природни начини да дојдете до посакуваната тежина и изглед, а многу луѓе успеале во тоа, па препорачуваме прво да се обидете со промени во навиките и голема упорност. 

Прочитајте и Христијан Коцев ослабе 50kg: „Јадев по 2 бургери на оброк, откажувањето од храна беше голема жртва“

Фотки од Џеки некогаш vs. сега:

tie-shto-ja-vikale-kit-sega-ja-molat-za-ljuboven-sostanok-drastichna-transformacija-na-devojka-05.jpg

tie-shto-ja-vikale-kit-sega-ja-molat-za-ljuboven-sostanok-drastichna-transformacija-na-devojka-04.jpg

tie-shto-ja-vikale-kit-sega-ja-molat-za-ljuboven-sostanok-drastichna-transformacija-na-devojka-03.jpg

tie-shto-ja-vikale-kit-sega-ja-molat-za-ljuboven-sostanok-drastichna-transformacija-na-devojka-02.jpg

tie-shto-ja-vikale-kit-sega-ja-molat-za-ljuboven-sostanok-drastichna-transformacija-na-devojka-09.jpg

На следната страна како изгледа Џеки сега...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg