Толку добри што ќе ви биде жал да ги трошите – кинески бренд за шминки ги поместува границите на убавина и дизајн (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Толку добри што ќе ви биде жал да ги трошите – кинески бренд за шминки ги поместува границите на убавина и дизајн (фото)

Основан во 2017 година, Florasis („Hua Xizi“ на кинески) е козметички бренд креиран во Вест Лејк, Hangzhou кој станува огромен хит во текот на 2018 година. 

Kineski-brend-za-shminki-Florasis-01.jpg

За време на Double 11 фестивалот за шопинг во Кина, брендот Florasis успеал да заработи 14.2 милиони долари за еден час што е неверојатно импресивно.

Името на брендот е прилично интересно. „Hua“ значи „цвет“, а „Xizi“ во превод е „западна убавина“.

Но, она што е највпечатливо кај Florasis е секако нивниот дизајн, односно пакувањето кое претставува совршена симбиоза на традиционалното и модерното.

Самите шминки наликуваат на мали уметнички дела за кои ќе ви биде жал да ја допрете четката на нив. Целиот концепт е осмислен до најмалиот детаљ кој го воодушевува окото на купувачот.

Сите кои „паѓаат“ на добро пакување ќе посакаат барем едно парче од Florasis. Дали и вие сте еден од нив? 

Погледнете го кинескиот бренд за декоративна козметика кој ги поместува границите на естетското:

https://www.instagram.com/p/CHXLXBfhWE8/

https://www.instagram.com/p/CC_EpZdlzR4/

https://www.instagram.com/p/B32I8bgjevv/

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Чили-чоколадо: Бојата на коса која ќе биде хит оваа есен (фото) Есента е период за промени, а многу жени се одлучуваат за топли нијанси на косат...
Плетенка во вид на роза: Нова хит фризура (фото) Цвеќињата во коса се одамна во тренд, посебно за пролетните и летните денови.&nb...
Топ 6 фризури кои ќе бидат хит за пролет 2018 Пролетта, полека но сигурна пристига, па време е за свежи промени во изгледот.&n...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg