Тренд маникир: Нокти лакирани до пола (фото)

Ако ги следите трендовите кои ги диктираат социјалните мрежи и популарните девојки на нив, веројатно веќе размислувате на нокти налакирани само до половина.

trend-manikir-nokti-lakirani-do-pola-001.jpg

„Half Dip“ е официјалниот термин кој го опишува овој начин на лакирање на ноктите, а може да се изведува во разни бои и на секакви облици на нокти.

Ова се неколку идеи како да го испробате новиот тренд маникир:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не ставате заштитен слој врз лакот и уште 8 грешки во маникирот поради кои ноктите ви изгледаат неср... Многу е важно каква турпија користите – најдобри се хартиените турпии, а ако има...
Летен тренд: Маникир со разнобојни точки инспириран од „поп-арт“ уметноста (фото) Точките треба да бидат во разни бои и со различна големина, а не мора да бидат п...
10 видови на маникир кои веќе не се паметен избор Класичен француски маникир, целосно неонски нокти, металик финиш низ цел нокт......

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg