Тренд маникир: Нокти лакирани до пола (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Тренд маникир: Нокти лакирани до пола (фото)

Ако ги следите трендовите кои ги диктираат социјалните мрежи и популарните девојки на нив, веројатно веќе размислувате на нокти налакирани само до половина.

trend-manikir-nokti-lakirani-do-pola-001.jpg

„Half Dip“ е официјалниот термин кој го опишува овој начин на лакирање на ноктите, а може да се изведува во разни бои и на секакви облици на нокти.

Ова се неколку идеи како да го испробате новиот тренд маникир:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дани Димитровска, Елена Ристеска и уште 16 жени на кои очите им се најсилен адут (фото) Очите на Дани Димитровска кријат бескрајно синило, длабоки и продорни со поглед ...
14 девојки што изгледаат како кукли од реалноста Во нивниот изглед има нота на невиност, а нивните големи очи и полни усни прават...
10 девојки кои научиле да ги сакаат своите несовршени носеви Дали некогаш сте имале комплекси околу својот изглед? Можеби околу носот? Време ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg