Бизарни трансформации: Што сè прават девојките од Азија за да изгледаат убаво?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Бизарни трансформации: Што сè прават девојките од Азија за да изгледаат убаво?

Користејќи шминка, самолепливи ленти, продукти за менување на формата на носот и контактни леќи во боја, девојките од Азија целосно си го менуваат личниот опис, а кога ќе ги погледнете споредбите, нема да ви се верува дека станува збор за истата личност.

bizarni-transformacii-shto-se-pravat-devojkite-od-azija-za-da-izgledaat-ubavo-01.jpg

Корејските продукти за убавина се доста популарни ширум светот, а за девојките од Азија е веќе познато дека се експерти кога станува збор за шминка и трансформација со нејзина помош.

Но, овие девојки, па и момци, не користат само контурирање, вештачки трепки и слични трикови. Тие користат и самолеплива лента за да ги измазнат брчките и да го затегнат лицето, продукт познат како „scar wax“ со кој го обликуваа носот, користат контактни леќи во боја, па дури ставаат и парчиња ткаенина во носот за да ја добијат посакуваната форма.

На нивната умешност ќе завидат и професионалните шминкери од Холивуд, но зошто е толку голема потребата од лажно претставување на нивната „убавина“?

Резултатите се нереални трансформации, а откако ќе ги видите „пред и потоа“ споредбите, нема да ви се верува дека станува збор за истата личност.

Овие трансформации станаа популарни пред 2-3 години, а ги прославија блогерките од Азија.

Во последно време повторно почнаа да се споделуваат видеа и фотки од ваквите трансформации, најмногу бидејќи покажуваат дека можете целосно да си го промените изгледот, без да правите пластични операции и слично.

Некои луѓе со право сметаат дека ова е целосно погрешно, најмногу бидејќи може да има негативно влијание врз малите девојчиња кои ќе се споредуваат со нешто нереално.

Другите пак, велат дека ова е уметност и потребни ви се вештини за да изведите нешто вакво.

Уште трансформации на следната страница…Би можело да ве интересира:

Талентирана шминкерка ги покрива лузните и трагите по лицата на жените, за да им влее самодоверба Гоар Аветисјан е светски позната шминкерка, а нејзините дела се неверојатни и шо...
Девојките се вљубија во косата во боја на лаванда - тренд за најсмелите (фото) Тренд кој се враќа на модната сцена и тоа наменет само за најхрабрите девојки. Б...
Боја на греено вино - зимски тренд за фарбање на косата Нијансата на омилениот топол напиток е полн погодок за студената сезона. Воедно,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg