По Антониа Гиговска, и Кристина Димитриевска во смело издание со син кармин


По Антониа Гиговска, и Кристина Димитриевска во смело издание со син кармин

Ретко која девојка има смелост да „износи“ син кармин, но Антониа Гиговска и Кристина Димитриевска дефинитивно сакаат да експериментираат со шминката, по примерот на светските ѕвезди.

po-antonia-gigovska-i-kristina-dimitrievska-vo-smelo-izdanie-so-sin-karmin-01.jpg

Ријана и Бијонсе сме ги виделе со син кармин во неколку изданија досега. Ѕвездите знаат дека треба да бидат смели во поглед на стајлингот и шминката и дека треба да прават храбри потези.

po-antonia-gigovska-i-kristina-dimitrievska-vo-smelo-izdanie-so-sin-karmin-02.jpg

Па, така од македонските ѕвезди, обожавателка на синиот кармин веќе години наназад е Антониа Гиговска. Пејачката во повеќе пригоди, како манифестации и фотосесии, се има појавено со вакав храбар избор на кармин.

Сега и моделот што гради музичка кариера Кристина Димитриевска се појави во вакво издание.

Што мислите за овој смел избор?

Кристина Димитриевска

Антониа Гиговска

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Славни дами на кои случајно им ѕирна мидерот (фото) Од Џеј Ло до Кајли Џенер, кои познати дами користат мидер како „тајно оружје“ за...
Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други жени Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg