Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


По Антониа Гиговска, и Кристина Димитриевска во смело издание со син кармин

Ретко која девојка има смелост да „износи“ син кармин, но Антониа Гиговска и Кристина Димитриевска дефинитивно сакаат да експериментираат со шминката, по примерот на светските ѕвезди.

po-antonia-gigovska-i-kristina-dimitrievska-vo-smelo-izdanie-so-sin-karmin-01.jpg

Ријана и Бијонсе сме ги виделе со син кармин во неколку изданија досега. Ѕвездите знаат дека треба да бидат смели во поглед на стајлингот и шминката и дека треба да прават храбри потези.

po-antonia-gigovska-i-kristina-dimitrievska-vo-smelo-izdanie-so-sin-karmin-02.jpg

Па, така од македонските ѕвезди, обожавателка на синиот кармин веќе години наназад е Антониа Гиговска. Пејачката во повеќе пригоди, како манифестации и фотосесии, се има појавено со вакав храбар избор на кармин.

Сега и моделот што гради музичка кариера Кристина Димитриевска се појави во вакво издание.

Што мислите за овој смел избор?

Кристина Димитриевска

Антониа Гиговска

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 славни дами кои се доказ колку фризурата го менува изгледот Фото докази како фризурата може да го извади најдоброто или „најлошото“ од вашет...
13 славни дами кои се доказ дека шминката може да ве разубави, но и да ви го уништи изгледот Од Кели Озборн до Ким Кардашијан, и славните дами понекогаш може да потфрлат со ...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg