Кога ќе ти дојде преку глава и ќе престанеш да се фарбаш: 33-годишна жена си ја прифати седата коса
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Кога ќе ти дојде преку глава и ќе престанеш да се фарбаш: 33-годишна жена си ја прифати седата коса

Првото бело влакно ѝ се појавило на само 17 години и оттогаш дала огромна сума пари по фризерски салони.

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-01.jpg

Алекс Дувал е 33-годишна жена од Калифорнија на која по долги години фарбање на косата и давање многу пари на посети на фризерски салони ѝ дошло преку глава и одлучила да престане со тоа и да ја прифати својата седа коса.

Првото седо влакно го забележила на само 17-годишна возраст и оттогаш постојано се трудела да ја прикрие појавата на седи влакна.

Учителката по повеќе од една деценија фарбање одлучила да ја прифати својата природна предвремено обелена коса, за која вели дека ѝ е генетски наследена од родителите.

„Постои голема стигма околу луѓето со седа коса, некако тоа се поврзува со староста и сите ми велат дека сум премлада за бели влакна, па затоа сакам да ги срушам стереотипите и да покажам дека нема правила“, вели Алекс.

Сега, додава дека се чувствува многу поопуштено што не е во во трка секој месец да се фарба, плус штеди многу пари.

Косата на Алекс некогаш и сега:

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-07.jpg

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-04.jpg

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-13.jpg

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-12.jpg

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-10.jpg

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-06.jpg

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-05.jpg

koga-kje-ti-dojde-preku-glava-i-kje-prestanesh-da-se-farbash-33-godishna-zhena-si-ja-prifati-sedata-kosa-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика шт...
Женски потресни исповеди: Како останав без коса? Ќелавоста не е исклучиво машка болка. Иако примарно ги засега припадниците на по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg