Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Од адвокатка до модел: Индијката што го освојува светот и руши бариери

Нидхи Сунил од Индија е новиот глобален амбасадор на брендот L’Oréal Paris.

od-advokatka-do-model-indijkata-shto-go-osvojuva-svetot-i-rushi-barieri-01.jpg

Нидхи Сунил работела како адвокат во Керала, а започнала да се занимава со манекенство во 2011 година.

Таа е првиот индиски модел кој ја добил улогата на глобален амбасадор на L’Oréal Paris, иако компанијата претходно има соработувано со една боливудска актерка.

od-advokatka-do-model-indijkata-shto-go-osvojuva-svetot-i-rushi-barieri-02.jpg

Нидхи е активистка и дел од многу организации и многупати држела говори на теми значајни за младите девојки од Индија и препреките со кои тие се судираат.

od-advokatka-do-model-indijkata-shto-go-osvojuva-svetot-i-rushi-barieri-05.jpg

Нејзината цел е да ја промени перцепцијата за убавина затоа што поставените стандарди негативно влијаат на самодовербата на многу девојки ширум светот.

od-advokatka-do-model-indijkata-shto-go-osvojuva-svetot-i-rushi-barieri-04.jpg

Таа смета дека бојата на кожата не смее да биде пречка.

od-advokatka-do-model-indijkata-shto-go-osvojuva-svetot-i-rushi-barieri-03.png

Фотографии од Индијката која полека, но сигурно го освојува светот:

https://www.instagram.com/p/CLmkpKdBf02/

https://www.instagram.com/p/CGC5y0YBqOz/

https://www.instagram.com/p/CFvnTmTH-6d/

https://www.instagram.com/p/CFZ5QZpB-eW/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Македонско девојче: Татјана е 19-годишен модел од Велес за кој слушна и светот (фото) Младата велешанка работи како модел полека, но сигурно го гради својот пат до св...
Србинка дава детално упатство за креирање лажни пеги – хит тренд кај девојките ширум светот (видео) Како ви се допаѓа трендот на креирање на лажни пеги? Како многу девојки низ свет...
Дами од Македонија и светот на кои впечатливите очи им се заштитен знак (фото) Бадемастите кафени очи на Елена Ристеска, очите сини како небо на Викторија Лоба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg