Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Храбри жени кои се изморени од совршените Инстаграм фотки

Идеалното не постои, но затоа тука е високата самодоверба со која сè станува совршено привлечно.

hrabri-zheni-koi-se-izmoreni-od-sovrshenite-instagram-fotki-001.jpg

Во време на фитнес блогери и слаби модели, овие жени се борат со нивните сосема нормални тела.

Здравиот начин на живот секако е најбитен, но никогаш не ја знаете приказната зад нечие тело, па не треба да им се суди на оние со вишок килограми, ниту пак на оние со по некој недостаток на своето тело, само заради тоа што одлучиле дека нема да користат Фотошоп и ќе се покажат во реално светло. 

Време е да се прифаќаат сите жени кои се изморени од совршените Инстаграм фотки, па во продолжение погледнете неколку такви:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 7 години останала без раце и нозе, на 18 години изведува чуда со шминката Изабел од Велика Британија, која на 7 години ги изгубила рацете и нозете вели:„М...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...
Зошто жените во Јапонија си ги бричат лицата уште од 10 години? Жените во Јапонија секогаш биле симбол за мазна, порцелански чиста кожа. Но, има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg