Славни личности кои одбиваат да се фарбаат и гордо ја носат седата коса – Како изгледаа порано, а како сега?

Седата коса е сосема нормален и природен процес. Кај некои луѓе доаѓа со годините, а кај некои е последица на генетиката. Додека некои луѓе се подготвени да направат сè за да ги скријат седите влакна, некои познати личности го прифатиле овој процес, па одбиваат да ја фарбаат косата.

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-01.jpg

Почесто со седа коса можеме да ги видиме мажите. Џорџ Клуни на пример, со години гордо го носи прекарот „сребрена лисица“, а Том Хенкс веќе е карактеристичен со седата брада, но има и некои жени што се појавија во јавност со целосно бела коса.

Некои од нив делуваат заводливо, а некои ексцентрично. Во продолжение да видиме дел од нив:

Дени де Вито

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-01.jpg

Џејми Ли Кертис

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-03.jpg

Џон Бон Џови

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-04.jpg

Дајен Китон

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-05.jpg

Том Хенкс

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-06.jpg

Џорџ Клуни

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-07.jpg

Хелен Мирен

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-08.jpg

Хју Грант

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-09.jpg

Џејн Фонда

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-10.jpg

Мет Лебланк

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-11.jpg

Пирс Броснан

FOTO-Poznati-licnosti-shto-odbivaat-da-se-farbaat-i-se-pojavuvaat-so-seda-kosa-kako-izgledaa-porano-a-kako-sega-12.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
Моден трик: Како да направите „лажни шишки“ без да ја кратите косата? (видео) Сезонава во мода се долгите „завеса“ шишки, а еве еден одличен трик како да биде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg