„Изгледа како 40, а има 70 години“ - Жени на кои нема да им поверувате за годините

Колку години би им дале на овие жени? Би им побарале ли лична карта за да им поверувате за возраста?

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-01.jpg

Во секоја жена постои убавина и тоа во секоја доба од животот, некои зрачат со насмевката, други со енергијата, трети со самодовербата.

Но, постојат и жени на кои заштитен знак им е младешкиот изглед и за кои нема да поверувате колку години имаат на фотографиите кои ги објавуваат на социјални  мрежи и форуми.

Жени на кои ќе им побарате лична карта за да им поверувате за годините:

70 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-02.jpg

49 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-03.jpg

32 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-04.jpg

43 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-05.jpg

34 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-06.jpg

35 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-07.jpg

37 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-08.jpg

48 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-09.jpg

35 години

izgleda-kako-40-a-ima-70-godini-zheni-na-koi-nema-da-im-poveruvate-za-godinite-10.jpg

Уште 9 жени на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трикови со кои познатите дами изгледаат како „фотошопирани“ на црвениот тепих – сигурно ќе ви се нај... Ако носат тесна облека, многу славни жени носат мидер, а некогаш и по два. Ак...
Зошто жените во Јапонија си ги бричат лицата уште од 10 години? Жените во Јапонија секогаш биле симбол за мазна, порцелански чиста кожа. Но, има...
Споени веѓи, поткршени заби – 6 необични стандарди за убавина од азиските држави Споените веѓи се симбол за убавина во Таџикистан, а жените кои немале среќа да с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg