Чекор по чекор - Трик со кујнска крпа за локни како професионалец
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Чекор по чекор - Трик со кујнска крпа за локни како професионалец

Ако најголемата мака ви е миењето, па сушењето на косата, за на крајот да ја обликувате, тогаш со овој трик ги скратувате чекорите.

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec-001.jpg

Локните може да ги направите и на мокра коса, ако искористите само една кујнска крпа и овој чекор по чекор водич.

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec-1.jpg

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec-2.jpg

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec3.jpg

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec-4.jpg

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec-5.jpg

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec-6.jpg

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec-7.jpg

cekor-po-cekor-trik-so-kujnska-krpa-za-lokni-kako-profesionalec-8.jpg

Со негова помош ќе ја стилизирате косата како да имате природни локни, без горење на косата:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 причини зошто вашата коса се мрси многу често Како што кожата лачи масти на лицето, истото се случува и на скалпот. Задачата н...
Необично признание на фризерка: „Ја мијам косата на секои 8 недели - како ми успева?“ Стилистка за коса ги шокираше своите следбеници на ТикТок со тврдењето дека коса...
Фризури што ќе ви помогнат да издржите 6 дена без миење на косата Не постои жена која барем еднаш не го занемарила миењето на косата. Можеби сте н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg