Домашната маска на Хали Бери за затегната кожа, која ја прави помлада за 20 години
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Домашната маска на Хали Бери за затегната кожа, која ја прави помлада за 20 години

Време е да откриете како се негува Хали Бери и да го пробате нејзиниот рецепт за затегната и 20 години помлада кожа на лицето.

domasnata-maska-na-hali-beri-za-zategnata-kozha-pomlada-za-20-godini-01.jpg

Маската е „направи сам“ проект, а младоликата актерка тврди дека маската ја осветлува, затегнува, ги намалува брчките и ѝ дава природен сјај на кожата.

Потребни се 4 состојки:

  • 2 супени лажици сварен зелен чај
  • Малку куркума во прав
  • ½ лажица лимонов сок
  • ¼ шолја обичен јогурт

Помешајте ги сите состојки во еден сад и нанесете во дебел слој на кожата на лицето.

domasnata-maska-na-hali-beri-za-zategnata-kozha-pomlada-za-20-godini-02.jpg

Зелениот чај содржи антиоксиданси, кои се борат против природните масла на кожата.

Лимоновиот сок исто така е богат со антиоксиданси, додека куркумата делува против-воспалително.

Јогуртот помага да се ублажат сите можни иритации и црвенила.

domasnata-maska-na-hali-beri-za-zategnata-kozha-pomlada-za-20-godini-03.jpg

Доколку решите да го пробате рецептот, не гарантираме за резултатите, па пожелно е прво да пробате на помал дел од кожата, пред да нанесете на цело лице. 

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 ѕвезди откриваат како ги победиле акните Колку и да се славни, богати и прекрасни, тоа не значи дека се имуни на човечкит...
Софи (27) храбро ја носи седата коса: „Првото бело влакно ми порасна на 13 години, ги кубев – но зал... Софи од Нов Зеланд открива дека како што си ги кубела белите влакна на 13 години...
5 правила за блескава и здрава кожа без козметика Сите сакаме здрава, блескава и чиста кожа. Таа е огледало на нашите (не)здрави н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg